Bilecik Amatör Spor Kulüpleri İstişare Toplantısı

Bilecik Amatör Spor Kulüpleri İstişare Toplantısı
Bilecik Amatör Spor Kulüpleri İstişare Toplantısı
BİLECİK (AA) - Gölpazarı ilçesinde, Bilecik Amatör Spor Kulüpleri istişare toplantısı yapıldı.Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya,...

BİLECİK (AA) - Gölpazarı ilçesinde, Bilecik Amatör Spor Kulüpleri istişare toplantısı yapıldı.

Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Gölpazarı Belediye Başkan Vekili Ömer Bal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASFK) Başkanı Nusret Tosun, Futbol İl Temsilcisi Engin Toku ile Amatör Spor Kulüplerinin temsilcileri katıldı.

Bal, yaptığı konuşmada, belediye olarak imkanları ölçüsünde amatör spor dallarına ve sporculara destek olduklarını ifade ederek, "Öncelikli hedefimiz, gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan kurtarıp, spora yöneltmektir. Belediye olarak, yaz spor okulları dahil, her türlü sportif faaliyetlere katkıda bulunuyoruz. Sporun evrensel dili olan sevgi, barış ve kardeşlik şemsiyesinin altında hep birlikte spor dolu günler temenni ediyorum" dedi.

Yıldız da bakanlık olarak Türkiye genelinde yatırımlar yapıldığını belirterek, "Bilecik'te yatırım anlamında büyük yatırımlar var. Yapmış olduğumuz çalışmalarla gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak, spora yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak tutarak topluma faydalı birer birey olarak kazandırıyoruz" ifadesinde bulundu.

Tosun ise toplantıların, insanların birbirlerini tanımaları ve kaynaşmaları adına olumlu geçtiğini dile getirdi.