Bilecik Belediye Başkanı Yağcı'dan ziyaret

Bilecik Belediye Başkanı Yağcı'dan ziyaret
Bilecik Belediye Başkanı Yağcı'dan ziyaret
- Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ı ziyaret etti

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ı ziyaret ettiği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Yağcı'nın, Kılıç'ı ziyaretinde yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken stadyum ile spor alanında gerçekleştirilen yatırımlar hakkında bilgi verdiği kaydedildi.

Kılıç'ın, çalışmaları takdirle karşıladığı, kente kazandırılacak birçok spor alanı ve tesisi hakkında destek sağlayacağını ifade eden Yağcı, şunları kaydetti:

"Şehrin vizyonuna uygun yeni bir stadyumun kazandırılması için resmi anlamda önemli adım atıldı. 11 yıllık hizmet dönemimizde şehrimize başta altyapı hizmetleri olmak üzere kültürel ve sosyal anlamda birçok büyük projeyi şehrimize kazandırdık. Yeni dönemde ise spor anlamında şehrimizin hak ettiği bir yere gelmesi için lokomotif görevi görecek yeni stadyum için somut adımlar atıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın katkılarıyla yapacağımız ve vizyon projelerimiz arasında olan yeni stadyum ile sporda arzu ettiğimiz hedeflerimize ulaşmış olacağız. Karasu rekreasyon projesini tamamlayıcı özelliğinde olacak mevcut Bilecik Belediye Stadının, sentetik stada çevrilmesi noktasında 2015 yılı yatırım programına alındı."