Bilecik Belediyesi 2015 yılı kültür ve sanat etkinlikleri

Bilecik Belediyesi 2015 yılı kültür ve sanat etkinlikleri
Bilecik Belediyesi 2015 yılı kültür ve sanat etkinlikleri
- Bilecik Belediyesi tarafından 2015 yılı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında 350 kursiyere sertifika töreni düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi tarafından 2015 yılı kültür ve sanat  etkinlikleri kapsamında 350 kursiyere sertifika töreni düzenlendi.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende, keman, yan flüt, ritim, ney, bağlama, gitar, bağlama ve ud branşlarında müzik eğitimi alan ve eğitimleri başarıyla tamamlayan 350 kursiyere sertifikaları verildi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, burada yaptığı konuşmada, toplumun gelişmesinin tek taraflı olamayacağını bildiklerini ve çalışmalarını da bu yönde yaptıklarını belirterek, insanların kültürel ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade etti.

Müzik alanındaki etkinliklerinin 9 yıldır devam ettiğini ve bunların artık kurs olmaktan çıkıp okul haline dönüştüğünü belirten Yağcı, şunları söyledi:

"Aramızdaki çocuklarımızı böyle güzel müzik nağmelerini seslendirecek, bir enstrümanı çalabilecek konuma ve duruma getirmek temel hedeflerimizden. Bunları nasıl yapıyoruz, bunları çok fedakar, cefakar hocalarımızın ve velilerimizin katkılarıyla yapıyoruz. Yaklaşık 350 öğrencimize başarıyla tamamladıkları kursların sertifikalarını dağıtıyoruz."

Törende öğrenciler, branşlarındaki müzik aletleri ile katılımcılara müzik dinletisi sunarken, program sonunda Türk Halk Müziği yerel sanatçı Hilal Coşkun konser verdi. 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  sanat

  ,

  Belediye

  ,

  Müzik

  ,

  Okul

  ,

  Kongre

  ,

  kültür

  ,

  Konser

  ,

  2015