Bilecik Belediyesi "8. Geleneksel Çocuk Festivali"

Bilecik Belediyesi "8. Geleneksel Çocuk Festivali"
Bilecik Belediyesi "8. Geleneksel Çocuk Festivali"
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye tarafından "8. Geleneksel Çocuk Festivali" düzenlendi.Belediye önünde başlayan kortej yürüyüşüne Vali Ahmet Hamdi...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye tarafından "8. Geleneksel Çocuk Festivali" düzenlendi.

Belediye önünde başlayan kortej yürüyüşüne Vali Ahmet Hamdi Nayir, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak, AK Parti Milletvekili adayı Halil Eldemir, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım, daire müdürleri ve vatandaşlar ile öğrenciler katıldı.

Kortej yürüyüşü sırasında Atatürk Bulvarı'nda bulunan 'Milli Egemenlik Parkı Çocuk Dünyası'nın açılışı yapıldı. Açılışın ardından yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi.

Yağcı, çocuklar ve Bilecik adına güzel bir günü yaşadıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Çocukları çok seviyoruz. Çocuklara bakınca geleceğimizi görüyoruz. Geleceğimiz noktasında emin adımlarla yürüyebilmek için bugünü daha iyi imar etme ve mutlu kılma noktasında gece gündüz çalışıyoruz. İlimizde 6 parkla başladığımız oyun alanını bugün 130'u geçtik. Şimdi bir sloganımız var. Önümüzdeki 4 yıl içinde her bölgeye, her mahalleye bir spor kompleksi, her sokağa bir çocuk parkı yapmayı hedefliyoruz. Çünkü şunu da biliyoruz ki çocuklarımız 2023'ün, 2053'ün ve 2071'in büyükleri olacaklar."

Konuşmanın ardından Yağcı ve beraberindekiler, çocuklar için hazırlanan oyun gruplarını gezerek, çocuklarla fotoğraf çektirdi. Çocuklara çeşitli hediyelerin dağıtıldığı ve halk oyunlarının da sergilendiği festival 4 gün sürecek.