Bilecik Belediyesi çalışmaları

Bilecik Belediyesi çalışmaları
Bilecik Belediyesi çalışmaları
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, devam eden çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi.Yağcı, yaptığı açıklamada, kentin farklı...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, devam eden çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi.

Yağcı, yaptığı açıklamada, kentin farklı bölgelerinde çalışmaların devam ettiğini anlatarak, atıksu arıtma tesisinin faaliyete girdiğini ve Bilecik entegre katı atık yönetim tesisinin Türkiye 'deki en büyük ve kapasitesi yüksek tesislerden biri olduğunu ve tesiste 2 bin kişinin istihdam edileceğini bildirdi.

Yaşayan Şehir Müzesi'nin tamamlandığı bilgisini veren Yağcı, şunları kaydetti:

"Osmanlı mimarisi ile göz kamaştıran Yüksek Hızlı Tren (YHT) garı, 15 Mayıs'ta faaliyete geçecek. Şehrimizin, başta ulaşım ve turizm olmak üzere birçok noktadan fayda ve verim sağlayacak. Karasu vadisinde atıl halde bulunan belediye stadı sentetik saha şeklinde yenilenecek ve 1500 kişilik tribün yapılacak. Karasu vadisinde gerçekleştireceğimiz projelerle bölgenin, en cazip alanlarından biri haline gelecek. İstasyon Mahallesi'ndeki temizlik şirketinin araçlarının bulunduğu alanı kısa süre içinde tahliye edeceğiz ve dinlenme alanı oluşturacağız. Pelitözü Gölpark'ta yeni düzenleme çalışmaları devam etmektedir."