Bilecik Belediyesi Meclis toplantısı

Bilecik Belediyesi Meclis toplantısı
Bilecik Belediyesi Meclis toplantısı
- Toplantı, Belediye Başkanı Yağcı başkanlığında gerçekleştirildi

BİLECİK (AA) - Bilecik  Belediye  Meclisi toplantısı, Belediye Başkanı Selim Yağcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkez'inde yapılan toplantıda 10 gündem maddesi görüşüldü. İlk gündem maddesinde yer alan aylık maktu mesai ücretleri oy birliğiyle kabul edildiği toplantıda, sözleşmeli personele ödenecek ücretler, belirlenerek, oy çokluğuyla karara bağlandı.

Oy birliğiyle 5 denetim komisyonu üyesinin seçildiği toplantıda, Beygaz'la ortaklık payı konusunda Belediye Başkanlığı'na yetki verilmesi ve imar konularının görüşülerek, kabul edildi.

Yağcı, MHP 'nin evsel atıkların çevreye olan zararı, şehrin belirli noktalarında meydana gelen trafik kazaları ile hamamların restorasyonu sorularına ilişkin şu açıklamada bulundu:

"Bilecik Belediyesi olarak Atık Su Arıtma Tesisi ve Katı Atık Entegre Dönüşüm Tesislerimizi gerçekleştirerek, çevreci belediyecilik anlayışını en güzel şekilde sergilemeye çalışıyoruz. Diğer yandan ilimizin bazı bölgelerinde oluşan trafik kazaları bizleri de üzüyor. Bu anlamda Küçük Sanayi Sitesi'nin olduğu bölgede uygulamaya koyduğumuz alt geçit kazaların meydana gelmesini büyük oranda önledi. Tarihi niteliğe sahip yapıların belirlenmesi noktasında bizler üzerimize düşeni yapacağız."

Ayrıca toplantıda, Eskişehir'in Sarıcakaya ve Mihalgazi ile kardeş şehir kurulması oy çokluğuyla kabul edildi.