Bilecik Belediyesi Meclis toplantısı

Bilecik Belediyesi Meclis toplantısı
Bilecik Belediyesi Meclis toplantısı
- Toplantı, Belediye Başkanı Yağcı başkanlığında gerçekleştirildi

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Meclisi toplantısı, Belediye Başkanı Selim Yağcı başkanlığında yapıldı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkez'inde yapılan toplantıda imar konuları ile belediye başkanlığı ve MHP tarafından getirilen konular görüşüldü. MHP grubu tarafından şehrin otopark ihtiyacı konusunun gündeme alınması önergesi kabul edilmedi.

Yağcı, şehirdeki otopark ihtiyacı hakkında yaptığı açıklamada, belediye olarak şehrin otopark ihtiyacı konusunda üzerlerine düşeni yaptıklarını ve birçok projeyi de hazırladıklarını belirterek, otopark ihtiyacı kadar, otopark kullanım kültürünün de oluşması ihtiyacının bulunduğunu söyledi.

Seven Çarşısının olduğu alanda otopark projelerinin bulunduğunu anlatan Yağcı, "Seven Çarşısının bulunduğu alanda yapılacak değişiklerle kente hem meydan kazandırılacak hem de büyük bir 300 araçlık otopark yapılmış olacak. Projeyi 2019 yılında uygulamaya geçirmeyi planlıyoruz. İnşallah Seven Çarşısının bulunduğu alanda bir değişim gerçekleştireceğiz. Şehrimizin ihtiyaçlarından olan otopark konusunda merkezde belirli noktalara portatif otoparklar yapacağız" dedi.

Bazı mahallelere sağlık, eğitim , kültür ve sosyal amaçlı konularda hizmet verilmesi amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü ile ortak hizmet projelerinin geliştirilmesi, gerçekleştirilecek projeler kapsamında söz konusu kurumlara taşınmaz tahsis edilmesi için Belediye Başkanlığına yetki verilmesi, 5 adet kamyon alınması CHP ve MHP'li meclis üyelerinin çekimser, AK Partili üyelerin oylarıyla kabul edildi.