Bilecik Belediyesi Otobüs Terminali inşaatı

Bilecik Belediyesi Otobüs Terminali inşaatı
Bilecik Belediyesi Otobüs Terminali inşaatı
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi tarafından yaptırılan Şehirlerarası Otobüs Terminali inşaatı çalışmalarının devam ettiği bildirildi.Belediye Başkan...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi tarafından yaptırılan Şehirlerarası Otobüs Terminali inşaatı çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, çalışmaların sürdüğü alanda incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Ay, Bilecik Belediyesi tarafından yapılan şehirlerarası otobüs terminalinin, Medine Garı projesinden esinlenerek yapıldığını söyledi.

Osmanlı'nın kuruluş şehri Bilecik'te Osmanlı mimarisi ile bir projeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Ay, şunları kaydetti:

"Otogarımızın hizmete girmesiyle birlikte Bilecik, İstanbul , Ankara , Eskişehir, Kocaeli, Sakarya gibi metropol şehirler başta olmak üzere tüm ülke ile bağlantısını sağlayacak. Bütün geniş alanıyla 50 bin metrekare olan ve 7 bin metrekare alan üzerine yapılacak olan ve Bilecik için büyük bir yatırım niteliğinde olan şehirlerarası otobüs terminalinde, 30 iş yeri bulunacak. Otogar binası yaklaşık 4 bin 900 metrekare oturum alanı ve 6 bin 900 metrekare inşaat alanına sahip."