Bilecik Belediyesi'nden "Karla Mücadele Koordinasyon Merkezi"

Bilecik Belediyesi'nden "Karla Mücadele Koordinasyon Merkezi"
Bilecik Belediyesi'nden "Karla Mücadele Koordinasyon Merkezi"
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, kış şartlarında vatandaşların ihtiyaçlarına acil çözümler üretmek amacıyla "Karla mücadele...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, kış şartlarında vatandaşların ihtiyaçlarına acil çözümler üretmek amacıyla "Karla mücadele Koordinasyon Merkezi" oluşturulduğunu bildirdi.

Yağcı, yaptığı açıklamada, Türkiye 'de olduğu gibi Bilecik ve bölgesinde de kar yağışlarının etkili olduğunu belirterek, belediye olarak bu konuda çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Başkan Yardımcıları ve belediye birim müdürleri oluşan 'Karla Mücadele Koordinasyon Merkezi'nde ihtiyaçlara ve sorunlara kısa zamanda çözüme kavuşacağını ifade eden Yağcı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Merkez sayesinde vatandaşlarımız yoğun telefon trafiğine maruz kalmamış olacak. İhtiyaçlara binaen birimler gelen ihbarları değerlendirecek ve çözümüne ilişkin acil adımlar atacak. Burada toplanan bilgiler anında koordineli bir şekilde arazideki ekiplerimize iletilecek. Minibüs hatları ve belediyemize ait tüm araçlar, GPS sistemiyle anında takip edilecek ve gerekli bölgelere sevk edilmesi sağlanacak. "Nöbetçi amir hattı" da aynı merkezde olacak ve 7 gün 24 saat açık kalacak. Personelimiz, tüm teknolojik imkanları kullanarak, bu yöndeki tüm ihtiyaçlara en kısa zamanda cevap vermiş olacaktır."

Belediye Başkanı Yağcı, vatandaşların gerekli tedbirleri ve Meteoroloji Genel Müdürlüğünden gelen uyarıları dikkate almalarını istedi.