Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Şahiner, göreve başladı

Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Şahiner, göreve başladı
Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Şahiner, göreve başladı
BİLECİK (AA) - Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararnamesiyle Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığından Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Bekir...

BİLECİK (AA) - Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararnamesiyle Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığından Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Bekir Şahiner, görev başladı.

Şahiner, Adliye binasında basın mensuplarıyla yaptığı tanışma toplantısında, daha önce görev yaptığı yerlerde basın mensuplarıyla olan ilişkilerinin iyi olduğunu ifade ederek, mevzuat ve temel prensipler çerçevesinde verilmesi gereken açıklama ve bilgileri, oluşturdukları basın bürosu sayesinde aktardıklarını belirtti.

Bilecik'te de basın bürosu ve sözcülüğünün kurulması konusunda gereken çalışmaları adli tatilin ardından başlatacaklarını bildiren Şahiner, "Bilecik'te hakim ve savcı sayısında artış var. Dolayısıyla hakim ve savcılarımız işlerini daha kolay yapabilecek, daha hızlı ve etkili bir şekilde yargı kararını verebilecekler. Genel olarak adliyenin fiziki ortamı sıkıntılı eski Cumhuriyet Başsavcımız Kamil Yaşar'ın bu konuda gerekli girişimlerde bulunmuş, yeni bir adalet sarayı yapılması konusunda çalışmaları sürdüreceğiz" dedi.  

Şahiner, göreve başladıktan sonra birimleri tanımaya çalıştığını, brifing aldığını ve ceza infaz kurumlarında incelemelerde bulunduğunu sözlerine ekledi.