"Bilecik için söyle 2" klipinin tanıtımı yapıldı

"Bilecik için söyle 2" klipinin tanıtımı yapıldı
"Bilecik için söyle 2" klipinin tanıtımı yapıldı
BİLECİK (AA) - "Bilecik için söyle 2" projesi kapsamında Bilecik'in yöresel türküsünü seslendiren sanatçılar, düzenlenen yemekte bir araya...

BİLECİK (AA) - "Bilecik için söyle 2" projesi kapsamında Bilecik'in yöresel türküsünü seslendiren sanatçılar, düzenlenen yemekte bir araya geldi. 

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Bilecik'in tanıtımına katkı sağlamak amacıyla tarihi ve kültürel alanlarında yerel sanatçılar ve sanatçı Serdar Tuncer ile basın mensuplarının da katılımıyla gerçekleştirilen "Şu Lefke'nin üstünü duman bürüdü, mavili mavili mor çiçek, haydi yarim kaya başına" adlı yerel türkülerinden oluşan ''Bilecik için söyle 2'' klipinde yer alanlar, il protokolüyle buluştu.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, birincisini 8 ay önce yaptıkları Bilecik için söyle klipinin, şehrin tanıtımı noktasında faydalı olduğunu ifade ederek, "Sadece bizim yayınladığımız noktadan yaklaşık 400 bin seyreden oluşmuş. Kardeşlerimiz bundan ilham alarak, 2 aydır süren çalışmaları sonucunda 'Bilecik için söyle 2' isimli kliplerini ortaya koydular" dedi.

Düzenlenen programda katılımcılara, seslendirilen türküler ve kamera arkası çekimler izletildi. Tanıtım programına, Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç ve eşi Nesrin Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, siyasi parti temsilcileri ve daire müdürleri katıldı.