Bilecik İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Bilecik İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Bilecik İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı
- Toplantı, Vali Nayir başkanlığında yapıldı

BİLECİK (AA) - İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Ahmet Hamdi Nayir, başkanlığında yapıldı.

Vali Nayir, İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'ndaki toplantıda, 2015 yılı programının uygulanması, koordinasyonu ve izlenmesine dair bakanlar kurulu kararınca 2015 yatırım programında yer alan yatırımların dönem sonu itibarıyla nakdi ve fiziki gerçekleşme durumuna ilişkin değerlendirmesinin yapılacağını kaydetti.

İl koordinasyon kurulunun temel amaçlarından olan yatırımlara ilişkin sorunların çözülmesi, ödeneklerin zamanında ve amacına uygun kullanılması için kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği ve koordinasyonu gerektiren hususların ele alınacağını bildiren Vali Nayir, şöyle konuştu:

"2015 yılı programı kapsamında kamu yatırımı olarak ilimizde 489 proje ve alt proje yürütülmektedir. Dönem sonu itibarıyla projelerden 12'si tamamlanmış, 135'inde çalışmalar devam ediyor ve 15 proje ihale aşamasındadır. Henüz başlanmayan proje ve alt proje sayısı ise 328'dir. Yatırımların proje tutarı toplamı 719 milyon 252 bin liradır. 2015 yılı ödenek toplamı ise 151 milyon 530 bin liradır. Dönem sonuna kadar 19 milyon 151 bin lira harcanmıştır. Ortalama nakdi gerçekleşme yüzde 13 sağlanmıştır."

İlçe kaymakamları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile belediye başkanlarının katıldığı toplantıda, 2015 yılı yatırımları ve projeler yatırımcı kuruluşlar tarafından anlatıldı.