Bilecik il spor merkezleri açılış töreni

Bilecik il spor merkezleri açılış töreni
Bilecik il spor merkezleri açılış töreni
BİLECİK (AA) - Bilecik'te il spor merkezlerinin açılışı yapıldı.Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Spor Salonu'nda...

BİLECİK (AA) - Bilecik'te il spor merkezlerinin açılışı yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, daire müdürleri, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Bilecik Başkanı Nusret Tosun ve sporseverler ile kursiyerler katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, burada yaptığı konuşmada, İl Spor Merkezlerinin çocuk ve gençlerin yaz tatili dönemlerinde boş zamanlarını verimli değerlendirmeleri, spora yönlendirilmeleri, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamaları, toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda bulunmaları ve sağlıklı, zinde nesiller yetiştirmek amacıyla açıldığını bildirdi.

Merkez ile Söğüt, Osmaneli, Pazaryeri ve Bozüyük ilçelerinde 19 branşta bin 50 sporcu başvuru yaptığı ve eğitimlerde 28 antrenörün görev yapacağını bildiren Yıldız, şöyle konuştu:

"Engelli İl Spor Merkezlerine 4 branşta 37 sporcu başvuru yaptı. Spor ve sportif çalışmalar bireyi fiziksel, zihinsel, ruhsal ve ahlaki yönden geliştirirken enerjilerini kişilerin sağlığına katkıda bulunacak şekilde kullanma olanağı sağlar. Spor kurallara uymayı, birlik, dayanışma, saygı, sevgi, iş birliği, paylaşma, centilmenlik ve takım ruhu ilkelerini yerleştirerek topluma uyum, kendine güven, cesaret ve arkadaşlık duygularını geliştirir. Ayrıca burada alacakları temel spor eğitimi devam ettirdikleri takdirde ileride çok başarılı bir sporcu olabilirler. Antrenörlerimizle çocuklarımıza sporu sevdirerek, sorumluluk sahibi, kendine güven duyan, bedenen ve ruhen sağlam geleceğin örnek gençleri olarak yetiştirmek için elimizden gelen gayret ve çabayı ortaya koyacağız."

Konuşmanın ardından halk oyunları ekibi ve çeşitli spor kurslarına katılan sporcular, gösteriler sundu.