Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde mezuniyet töreni

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde mezuniyet töreni
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde mezuniyet töreni
- Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan yaklaşık 650 öğrenci için tören düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan yaklaşık 650 öğrenci için tören düzenlendi.

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi Özcan, törende yaptığı konuşmada, üniversite yerleşkesinde görünen her şeyin, insana yapılan yatırım ve değerin sonucu olduğunu belirterek, 20-30 yıl öncesine dayanan okulda mezun ettikleri öğrencilerin ülkenin hizmetine koşacağını söyledi.

Emanetleri daha donanımlı şekilde ailelerine iade etmenin kıvancını ve sevincini yaşadıklarını ifade eden Özcan, "Bizim burada vermek istediğimiz iki temel mesaj var. Birisi hayatı devam ettirecekleri mesleki bilgiler. Diğeri aynı zamanda bir insan olarak ülkeye ve dünyaya yapacağınız katkıları, değerleri kazanmalarına çalışmak. Ümit ederim ismini taşıdığınız büyük zatın genel prensipleri bundan sonraki hayatlarında rehberi olur. Yolunuz ve bahtınız açık olsun" dedi.

Dereceye giren öğrencilere başarı belgesi ve plaket verildi. Törene, Belediye Başkan Vekili Nihat Can, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, akedemik personel, daire müdürleri ve öğrenciler ile veliler katıldı.