Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde mezuniyet töreni

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde mezuniyet töreni
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde mezuniyet töreni
- Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olan yaklaşık 650 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olan yaklaşık 650 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, üniversite kampüsünde düzenlenen törende, bugünün  öğrenciler için sevinç ve gurur günü olduğunu ve kendilerinin de sevince ve gurura ortak olduklarını ifade ederek, " Bugün velilerimizin de gurur günü. İnanıyorum ki, çocukluklarından itibaren büyük fedakarlıklar yaptı. Öğrencilerimiz, en büyük fedakarlığı ve beklentiyi üniversite hayatları bölümünde ortaya koydular. Ama bugün bunun sonucunu alıyorlar, onun gururunu yaşıyorlar. Öğrencilerimizin bahtları açık olsun. Gittiğiniz yerde Bilecik'i unutmayın" dedi.

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi Özcan da gençlerin buradan yeni bir döneme adım atacağını vurgulayarak, "Artık bundan sonraki dönemde biriktirdiğinizle hayatınızı yaşatacaksınız. İsmini taşıdığımız büyük zat Şeyh Edebali ve aynı zamanda büyük kahramanlarımız bundan sonraki hayatınızda da sizin rehberiniz olsun. Önemli olan insan ve toplum olduğunu hiçbir zaman unutmayın. İnsan ve topluma yapacağınız hizmet ve katkının üstüne hiçbir şeyin olmadığını hatırlayın. Allah bahtınızı ve yolunuzu açık etsin" ifadesinde bulundu.  

Vali Nayir, CHP Bilecik milletvekili Yaşar Tüzün ve 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, İktisat Bölüm birincisi Burcu Küçükdal'a, Maliye Bölüm birincisi Tuba Ayan'a ve Siyasi Bilimler ve Kamu Yönetimi Bölüm birincisi Tuğba Gürbüz'e plaketlerini ve başarı belgelerini verdi.

Törene, Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, 9. Jandarma Eğitim Komutanı Albay Mehmet Yiğit,  akademik personel, daire müdürleri ve öğrenciler ile veliler katıldı.