Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde mezuniyet töreni

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde mezuniyet töreni
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde mezuniyet töreni
- Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden mezun olan yaklaşık 200 öğrenci için tören düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden mezun olan yaklaşık  200 öğrenci için tören düzenlendi.

Kazandıkları fakülteleri bitirmenin sevincini yaşayan öğrencilerin, sevinçlerine ortak olmak amacıyla biraraya geldiklerini ifade eden Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, ''En değerli varlıklarımız evlatlarımızın mezuniyet gururunu yaşıyoruz. Dileğimiz o ki, tüm öğrencilerimizin bahtları açık olsun. Bu önemli dönemeçten sonraki başarılarıda devam etsin.'' dedi.

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Azmi Özcan ise birlikte bir işi neticelendirmenin mutluluğunu yaşadıklarını beliterek, öğrencilerinin hem anne -babalarının, hem de üniversitenin ismini taşıyacağını söyledi.

Öğrencilerine seslenen Özcan, ''Askerimiz bizi korumak için görev yapar, Emniyetimiz bizim huzurumuzu, asayişimizi muhafaza için görev yapar. Sizler farklı bir amaç için eğitildiniz. Sizler sorun çözmek için eğitildiniz. Dolayısıyla olmuş ve olacakları önceden kestireceksiniz. İhtiyaçlarınızı önceden tespit edeceksiniz ve o sorunları çözerek, milletin önünü, ufkunu aydınlatacaksınız'' ifadelerini kullandı.

Vali Nayir, Rektör Özcan ve Bilecik Belediye Başkan Vekili Abdullah Tetik tarafından Mühendislik Fakültesi'nde dereceye giren, Mühendislik Fakültesi birincisi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Gizem Ataç Kale, Mühendislik Fakültesi ikincisi, Makine ve İmalat Müdendisliği Bölümü öğrencisi Özlem Köleoğlu ve Mühendislik Fakültesi üçüncüsü, İnşaat Bölümü öğrencisi Murat Dere'ye  plaket ve başarı belgeleri verildi.

Törene, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, akademik personel, daire müdürleri ve öğrenciler ile veliler katıldı.