Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde mezuniyet töreni

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde mezuniyet töreni
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nde mezuniyet töreni
- Fen Edebiyat Fakültesi'nden mezun olan 250 öğrenci için tören düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Fen Edebiyat Fakülte'nden mezun olan 250 öğrenci için tören düzenlendi.

Vali Nayir, üniversitenin spor salonundaki törende, bugün hayatlarının bir dönüm noktası ve hayatın yeni hedeflerden ibaret olduğunu belirterek, "Önünüze yeni hedefler çıkacak, onlara ulaşmaya çalışacaksınız. Belki hayatı neşeli ve zevkli kılanda bu. İnşallah bahtınız açık olarak, yeni hedeflere ulaşmada da bu başarıyı tekrar etmenizi diliyoruz. Bu başarıda en az ailelerinde büyük emeği ve fedakarlığı vardır" ifadesinde bulundu.

Rektör Azmi Özcan da bu tablonun, suyun üzerindeki görüntünün arka planında yıllarca fedakarca çalışan muhteşem bir ekibin bulunduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"5 yıllık bir hayal yolculuğunun arkasından karşınızda böyle bir tablo ile bulunuyoruz. Bu çocuklar bizim hayallerimiz ve onlar bizim hayallerimizi de gerçekleştirecek olan uzantılarımız, sonsuzluk yolculuklarımız. Bundan sonra hayata yolculuğunun ilk taşını omuzlayacaksınız. Unutmayın ki, burada aldığınız bilgi eğer vicdanınız ve gönlünüzün denetiminden geçmezse size fayda yerine bazen zarar sağlayacaktır. Unutmayın ki, vicdansız ve gönülsüz bilgi bazen aciz kalır ama aynı zamanda ilimsiz ve irfansız vicdanda aciz kalır. Siz bunların her ikisini de harmanlayacak, insanlığın umudu olan kutup yıldızı gibi olacaksınız ve sonsuza kadar yaşatacaksınız."

Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar ise 4 yıl önce Bilecik'te göreve başladığını ve lisansını burada tamamladığını ifade ederek, "Tayinimle uyuştu. O yüzden bir öğrenci olarak bende burada hoşçakal deme fırsatı elde ettim. Bütün hocalarıma, sayın rektörümüze teşekkür ediyorum. Böyle bir jest yaptı. Bende bugün mezun oldum" diye konuştu.

Tören, dereceye giren ve mezun olan öğrencilere plaketleri ile diplomaların verilmesi ve keplerin havaya atılmasıyla sona erdi. Programa, Baro Başkanı Halime Aynur, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, 9. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Albay Mehmet Yiğit, akademik personel ile öğrencilerin aileleri katıldı.