Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nden "teşekkür" programı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nden "teşekkür" programı
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi'nden "teşekkür" programı
BİLECİK (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kütüphane ve Bilgi Merkezi'nin yapımında ve gelişiminde katkıda bulunan kişi ve kurumlar ile yayın...

BİLECİK (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kütüphane ve Bilgi Merkezi'nin yapımında ve gelişiminde katkıda bulunan kişi ve kurumlar ile yayın bağışlayanlara, düzenlenen törenle plaket verildi.

Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Şeyh Edebali Üniversitesi Kütüphane Salonu'nda gerçekleştirilen törende, muhtaç olunan ilmin gereklisi olan kitabın, güvenilir limanı ve barınağı olan kütüphane gibi güzel bir konuda bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kütüphanedeki kitapları görünce, memuriyet hayatı nedeniyle taşıdıkları kitapların karton kutularında kalmasından dolayı davacı olacağı aklına geldiğini anlatan Nayir, şöyle konuştu:

"Kütüphanelerdeki kitapların rahatlığını huzurunu vermediğimiz kitaplara karşı bir sorumluluğun olduğunu buraları görünce hissettim, gördüm. Daire Başkanımız, burada bir "tarih yazıldı" dedi. Bu topraklara da tarih yazmak yakışırdı. Birçok tarihin yazıldığı yerde Şeyh Edebali Üniversitemizden beklenen bir tarihin yazılmasıydı ki, oda burada yazıldı. Yapılan çalışmalar burada kalmayacak, devam edecek. Buraya gelen öğrencilerimiz, kapıdan girerken bir şeyler öğrenerek girecekler. Bu toprakların bir tarih yurdu olduğunu ve burada yazılan tarihin kendileri tarafından da yazılması gerektiğini, kütüphanedeki kitaplarımızdan öğrenecekler."

Belediye Başkanı Selim Yağcı da bilgi bir toplumun en kıymetli değeri olduğunu belirterek, ona ulaşmanın yollarının da bulunması gerektiğini ifade etti.  

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan ise üniversitedeki kitap sayısının 100 bine ulaştığını vurguladı.

Konuşmaların ardından Kütüphane ve Bilgi Merkezi'nin yapımında ve gelişiminde katkıda bulunan kişi ve kurumlar ile yayın bağışlayanlara plaket verildi.

Törene, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Baro Başkanı Halime Aynur, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fevzi Uzun, daire müdürleri ve öğretim üyeleri ile üniversite öğrencileri katıldı.