Bilecik Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi inşaatı

Bilecik Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi inşaatı
Bilecik Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi inşaatı
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi tarafından yapılacak Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi inşaatı çalışmalarının başladığı...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi tarafından yapılacak Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi inşaatı çalışmalarının başladığı bildirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, yaptığı açıklamada, hafriyat çalışmalarının tamamlandığını ve diğer alanlarda yapılacak çalışmaların devam ettiğini bildirerek, çalışmalarda ilk kez kullanılan 'geoduvar' denilen yeni bir teknolojiden yararlanacaklarını ifade etti.

İnşaat çalışmaları tamamlandığında kentteki sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda, sağlıklı ve steril ortamda barınacağı alanlar oluşturulmuş olacağını belirten Ay, şöyle konuştu:

"Çalışmanın tamamlanmasıyla hayvanlar, daha iyi şekilde tedavi ve rehabilite edilecek. Proje kapsamında oluşturulan alanlarda insanlarımız burayı gezebilecek ve her yönüyle yeni bir tesis görmüş olacaklar. Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde, köpek ve kedi barınakları başta olmak üzere, karantina, araç park yerleri, insanlarımız için dinlenme ve bekleme alanları gibi her detayı düşünülerek hazırlanmış bir merkez olacak. İnsanlarımız burada hayvanlarının tedavisi ve bakımlarını yapmanın yanı sıra bakım evindeki hayvanları izleme ve takip etme fırsatı da bulacak."