Bilecik Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı

Bilecik Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı
Bilecik Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı
BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında "İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu" toplantısı yapıldı.Vali Nayir, İl Genel Meclisi...

BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında "İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu" toplantısı yapıldı.

Vali Nayir, İl Genel Meclisi Salonu'ndaki Toplantıda, bahşedilen nimetlerin içerisinde en önemlini metin yaşam nimeti, yaşama kaynaklık edenin ve hayat içerisinde var olması gerekenin de su olduğunu ifade etti.

Suyun, mutlaka korunması gerektiğinin altını çizen Nayir, şunları kaydetti:

"Havza yönetimleri içerisindeki çözümle herkes ve her il üzerine düşeni yaptığı takdirde yaşam kaynağımız olan suyun korunmasında faydalı bir yol alınmış olacak. Su zengini bir ülke olarak biliniyoruz, öyle değil. Dünyayla kıyasladığımızda belki birçok yerden fazla suyumuz var ama hiçbir zaman su zengini bir ülke değiliz. Elimizdeki suları kullanırken sanayide, tarımda, evde ve günlük ihtiyaçlarımızda kullanırken bunun kıymetini bilip her şeyden önce kalitesini bozmadan, kirletmeden kullanabileceğimiz bir projemiz olmalı. Hem kendimize hem de gelecek nesillere ihtiyaç duyulan suyu en güzel şekilde aktarmanın yolunu arayacağız.

Nayir, Türkiye'nin 25 su havzasına bölündüğünü ve Bilecik'in hem merkezi Sakarya olan Sakarya Havzası ile hem de merkezi Bursa olan Susurluk Havzası ile ilişkilendirildiğini sözlerine ekledi.