Bilecik Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi'nden sergi

Bilecik Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi'nden sergi
Bilecik Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi'nden sergi
BİLECİK (AA) - Bilecik Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde el sanatları sergisi açıldı.Vali Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik...

BİLECİK (AA) - Bilecik Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde el sanatları sergisi açıldı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Devlet Hastanesi'nde, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Burak Öztop, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Ömer Balcı ve daire müdürleri ile tedavi gören hastaların katıldığı sergide, merkezden hizmet alanların sosyal hayata daha fazla katılmaları için faaliyet ve etkinliklerin yapıldığını kaydetti.

Psikiyatri Uzmanı Erdal Pirinççi de Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi üyelerinin Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileriyle birlikte yıl boyunca yaptıkları el işlemeleri, dekoratif ahşap süsleme eşyalar, resim ve süs eşyalarından yaptıkları eserleri sergilediklerini söyledi.

Merkezin üyelerinin ilaç tedavisinin yanında hayatlarını değiştiren, toplum içine katan, günlük aktivitelerini, el becerilerini ve zihinsel aktivitelerini artıran, geliştiren konuma geldiğini anlatan Kürekçi, "Hastaların yatmasından ziyade merkezlerimizde günlük aktivitelerle tedavileri öngörülmekte. Hizmetlerimizi yaklaşık 3 yıldır başarıyla devam ettiriyoruz. Hatta Türkiye'de diğer merkezlere nazaran daha aktifiz. Merkezde yaklaşık 50-60 üyemiz aktif olarak kurslarımıza katılıyor" dedi.

Sergiyi gezen Vali Nayir ve beraberindekiler, üyelerden ve usta öğreticilerden bilgi alarak, kurs bitirme belgelerini verdi.