Bilecik Valisi ve Garnizon Komutanı'ndan şehit oğluna nikah şahitliği

Bilecik Valisi ve Garnizon Komutanı'ndan şehit oğluna nikah şahitliği
Bilecik Valisi ve Garnizon Komutanı'ndan şehit oğluna nikah şahitliği
-

BİLECİK (AA) - Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, 1991 yılında Hakkari'nin Çukurca ilçesinde şehit olan Necdet Ayhan'ın oğlunun düğününde nikah şahitliği yaptı.

Vali Nayir, bir düğün salonunda, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Koç'unda nikah şahitliği yaptığı törende, Ayhan çiftine mutluluklar dileyerek, evlilik cüzdanını Aslı Tetik Ayhan'a teslim etti.

Düğüne katılan Mehmetçik Vakfı Bursa Temsilcisi emekli Albay İbrahim Güven, AA muhabirine yaptı açıklamada, 1982 yılında kurulan vakfın şehit ve herhangi bir sebeple hayatını kaybeden Mehmetçiklerin ailelerine bir kere mahsus olmak üzere derecelerine göre bir kereye mahsus olmak üzere yardım yapmanın dışında başka bakım ve öğrenim yardımı yaptıklarını söyledi.

Dünya evine giren Ayhan'ın da Mehmetçik Vakfından bakım ve öğrenim yardımı aldığını ve mutlu gününde yalnız bırakmamak için düğüne katıldıklarını anlatan Güven, "Mehmetçik vakfı sadece okutmakla değil her zaman onunla olduğunu bilmesini istedik. Türk halkının yapmış olduğu bağışlarla ayakta duruyoruz. Biz bağış peşinde koşan bir vakıf değiliz. Bizimi bir sloganımız var, ' Türkiye Mehmetçiğe, Mehmetçik Türkiye'ye emanettir'. Türk milleti de bu emanetine Mehmetçik Vakfı vasıtasıyla en güzel şekliyle sahip çıkıyor" dedi.

Güven, 1991 yılında Hakkari Çukurca ilçesinde şehit olan Necdet Ayhan'ın oğlu İsmail Ayhan'a Mehmetçik Vakfı'nın plaketini verdi.