Bilecik yarı olimpik yüzme havuzu çalışmaları

Bilecik yarı olimpik yüzme havuzu çalışmaları
Bilecik yarı olimpik yüzme havuzu çalışmaları
- Bilecik'te, 2013 yılında yapımına başlanan ve 3 milyon 964 bin lira maliyetli 500 kapasiteli kapalı yüzme havuzu faaliyetlerine başladı

BİLECİK (AA) - Bilecik'te, 2013 yılında yapımına başlanan ve 3 milyon 964 bin lira maliyetli 500 kapasiteli kapalı yüzme havuzu faaliyetlerine başladı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hasan Kocatepe, ulusal standartları uygun havuzun yüzme yanında step, aerobik salonu ve masa tenisi gibi çok amaçlı olarak kullanılacağını bildirdi.

Havuzun, spor branşlarında faal olan milli sporculara idarenin uygun göreceği saatlerde ücretsiz kullanım sağlanacağını bildiren Kocatape, şunları kaydetti:

"Kulvar kapasitesi en fazla 13 kişidir. Spor veya okul kulüplerine yapılan fitness-sauna tahsisleri 10 kişi ile sınırlıdır. Kulüplere yapılan kulvar tahsislerine ait ücretler mevzuat gereği yüzde 5 pay, yüzde 9.48 damga vergisi, yüzde 9.48 sözleşme damga vergisi, yüzde 5.69 sözleşme karar pulu ayrıca hesaplanarak alınacaktır. İl Müdürlüğü tarafından tescili yapılmış yüzme kulüplerinin antrenörlerine gelişimleri için idarenin belirlediği gün ve saatlerde kullanıma açılacaktır. Lisanslı faal engelli sporculardan ücret alınmayacaktır. Engelli, şehitlerin dul ve yetimleri ile gazilere, eş ve çocuklarına, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan 06-18 yaş grubu çocuk ve gençlere yönelik kulvar tahsislerinde yüzde 50 indirim uygulanacaktır."