Bilecik'de dolandırıcılık

Bilecik'de dolandırıcılık
Bilecik'de dolandırıcılık
- Söğüt ilçesinde telefonla kendilerini polis olarak tanıtan kişilerin 80 yaşındaki bir kişiyi dolandırdıkları iddia edildi

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Söğüt ilçesinde telefonla kendilerini polis olarak tanıtan kişilerin 80 yaşındaki bir kişiyi dolandırdıkları iddia edildi.

Kayhan Mahallesi Zafer Sokak'ta yaşayan Mehmet Ali Özmen (80), polisi arayarak dolandırıldığı ihbarında bulundu. Özmen, telefonda kendilerini polis olarak tanıtan kişilerin, "Terör örgütünde ismin geçiyor. Paran var mı? Varsa sana vereceğim hesaba parayı yatır. Seni bu işten kurtaracağız" dediklerini kendisinin de "Ben bankaya gidemem. Eve gelin parayı elden vereyim" dediğini anlattı.

Bu görüşme üzerine kapısını çalıp kendisini polis olarak tanıtan kişiye 12 bin lira para verdiğini aktaran Özmen, daha sonra durumu oğluna anlattığında, dolandırıldığını anladığını bildirdi.   

Polis ekipleri, yaşlı adamı dolandıranları yakalamak için soruşturma başlattı. Ayrıca belediye hoparlörden duyuru yaparak, dolandırıcılık olaylarına karşı duyarlı olmalarını ve bu tür olaylarda '155 Polis İmdat' hattına bildirilmesi istendi.