Bilecik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü

Bilecik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü
Bilecik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü
- Bilecik Belediye Başkanı Yağcı: "Aziz milletimiz ve eşsiz kahramanlarımız, karşısındaki güç ne olursa olsun hiçbir zaman bu vatandan vazgeçilmeyeceğini ve şanlı bayrağımızın göklerden inmeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya ispatlamıştır"

BİLECİK (AA) - Bilecik  Belediye Başkanı Selim Yağcı,Bilecik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.  

Yağcı, mesajında, Bilecik'in, Osmanlı devletine kuruluş toprakları olduğu gibi kurtuluş mücadelesinde de tarihe adını altın harflerle yazdıracak kahramanlıklara şahit topraklar olduğunu kaydetti.

Bilecik'in düşman işgalinden kurtuluşuna erdiren zaferin, esarete mahkum edilmek istenen millete, kayıtsız şartsız bağımsızlığı ve milli hakimiyeti müjdelediğini vurgulayan Yağcı, mesajında şunları ifade etti:

"Öyle ki şanlı tarihimizin her bir sayfası, ayrı ayrı kahramanlık, zafer ve eşsiz müjdelerle geleceğimize ışık tutmaktadır. Aziz milletimiz ve eşsiz kahramanlarımızın, karşısındaki güç ne olursa olsun hiçbir zaman bu vatandan vazgeçilmeyeceğini ve şanlı bayrağımızın göklerden inmeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya ispat etmiştir. Tarihin birçok döneminde olduğu gibi günümüzde de vatanımız üzerinde oynanan hain oyunlar ve gerçekleştirilen şer faaliyetlere karşı Türk milletinin kahraman askeri ve polisiyle bu vatanı en iyi şekilde koruyacağına olan inancımla Bilecik'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun kutluyorum. Bilecik'imizde bu destansı mücadelenin haklı gururunu yaşadığımız bu günde başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere huzurunda tüm şehit ve gazilerimizi, kurtuluş savaşımızın eşsiz kahramanlarını rahmet ve minnet duyguları ile anıyorum."