Bilecik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü

Bilecik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü
Bilecik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü
- CHP Bilecik Milletvekili Tüzün: "6 Eylül, ulusumuzun yenilmezliğinin simgesi, Bilecik'in göğsündeki onur madalyasıdır. Kuruluşun beşiği bu topraklar, aynı zamanda milli mücadelenin kentidir"

BİLECİK (AA) -  CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Bilecik'in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.  

Tüzün, mesajında, Bilecik'in her zaman dik duran, eğilmeyen, kardeşlik ve birlik bayraklarını hep yükseklerde tutan, her tür baskıyı elinin tersiyle iten ve kuruluşun beşiği Bilecik geçmişine olduğu kadar geleceğine de sahip çıkan önder ve örnek bir kent olduğunu söyledi.

Bilecik'in, Kurtuluş savaşının en önemli dönüm noktalarından olan İnönü savaşlarının kazanıldığı ve büyük önder Atatürk 'ün ifadesiyle "Milletin makus talihinin yenildiği" toprakların, Cumhuriyetin doğuşunu müjdeleyen zaferlerin yaşandığı topraklar olduğunu ifade eden Tüzün, mesajında şunları kaydetti:

"6 Eylül, ulusumuzun yenilmezliğinin simgesi, Bilecik'in göğsündeki onur madalyasıdır. Kuruluşun beşiği bu topraklar, aynı zamanda milli mücadelenin kentidir. 6 Eylül destandır, diriliştir, kuruluştur ve kurtuluştur. İnsanımız için özgür olma tarihinin başlangıcıdır. Bilecik tüm değerleriyle bir yurtseverlik göstergesidir. Cumhuriyetimizin kurulmasında önemli görevler üstlenen Bilecik yarınlara da umut ve güvenle bakmak istemektedir. Çünkü hepimizin endişeyle izlediği gibi bugün yaşadığımız bu topraklar çok tehlikeli gelişmelere sahne oluyor. 93 yıl önce düşmanı bağrımızdan söküp atmak için, bağımsızlık için, özgür bir şekilde yaşamak için omuz omuza mücadele eden, seve seve canlarını feda eden vatandaşlarımızın arasına bugün yine kin ve nefret tohumları ekilmek isteniyor. Cumhuriyetimizin kurucusu ve mimarı Büyük Önder Atatürk'ün savaştan yeni çıkmış ülkemiz için çizdiği "Yurtta Sulh Cihan'da Sulh" ilkesinin değeri bugün yaşanan acı deneyimlerle bir kez daha net bir şekilde görülmektedir. Bizlere düşen bu hedeften asla ve asla şaşmamaktır."