Bilecik'in "mini sumo" robot başarısı

Bilecik'in "mini sumo" robot başarısı
Bilecik'in "mini sumo" robot başarısı
BİLECİK (AA) - Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği 9. Uluslararası Robot Yarışması "Mini sumo"...

BİLECİK (AA) - Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği 9. Uluslararası Robot Yarışması "Mini sumo" kategorisinde Türkiye birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü elde etti.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü, Hasan Mevsuf Spor Salonu'nda "Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı" kutlamaları kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İran ve Kırgızistan olmak üzere bin 483 öğrencinin ve 6 kategoride bin 571 robotun katılımıyla 9.Uluslararası Robot Yarışmasında, Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin, "Mini sumo" robot kategorisinde, 396 mini sumo robot arasından Türkiye birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü elde ederek, kategorisinde ödülleri aldı.

Ayrıca, ilk defa verilen centilmenlik ödülü, Zafer Güner adlı öğrenci başta olmak üzere tüm ekip, hakemlere ve diğer yarışmacı öğrencilere karşı sergilediği iyi diyaloglar sonucu Bilecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine verildi.

Okul Müdürü Yücel Gürsoy, geçen yıl birinci oldukları yarışmada bu yılda geleneği bozmayıp yine birinci olduklarını anımsatarak, çıtayı daha yukarılara yükselterek, tüm ödülleri almak suretiyle, başarıyı sürekli hale getirdiklerini söyledi.