Bilecik'te "12. Geleneksel Dua ve Pilav Günü" etkinliği

Bilecik'te "12. Geleneksel Dua ve Pilav Günü" etkinliği
Bilecik'te "12. Geleneksel Dua ve Pilav Günü" etkinliği
BİLECİK (AA) - Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde "12. Geleneksel Dua ve Pilav Günü" etkinliği düzenlendi.Bozcaarmut Köyü Camisi'nde okunan mevlit ve...

BİLECİK (AA) - Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde "12. Geleneksel Dua ve Pilav Günü" etkinliği düzenlendi.

Bozcaarmut Köyü Camisi'nde okunan mevlit ve dualarla başlayan etkinliğe katılan Vali Ahmet Hamdi Nayir, yaptığı konuşmada, Bilecik'te bu tür cemiyetlerle birlik ve beraberliğin artarak devam ettiğini söyledi.

Bu tür etkinlik ve cemiyetlerin gelecek nesillere aktarılması temennisinde bulunan Nayir, şöyle konuştu:

"Adetlerimiz ve ibadetlerimiz var. Adetle ibadet arasındaki tek fark niyettir. Cemiyete 'hayır cemiyeti' diyerek toplanma adetinizi güzel bir ibadete de çevirmişsiniz. Geçmişlerinizi ve akrabalarınızı hatırlayarak, birlik ve beraberlik içerisinde dua ederek, cemiyeti daha değerli hale getirdiniz. Çalışmanızı, gayretinizi ve fedakarlığınızı takdiri gerektiren bir husus olarak görüyorum. Dileğimiz, gurbette yaşayan ve cemiyet vasıtasıyla köylerini gören gençlere ve çocuklara, birlik ve beraberliği yansıtarak geleceğe daha emin ve güvenli bakmanız."

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ise köyün evladı olarak, hem Bilecik'e hem de ülkeye hizmet etmenin çabası içerisinde olduğunu belirterek, "Bu etkinlik bizlerin birlik ve beraberliğimize, bizlerden sonra gelecek nesillerimize de güzel örnek oluyor. Bu organizasyonun hazırlanmasında emekleri olanları kutluyorum ve devamını diliyorum" dedi.

Kaymakam İbrahim Özdel de yönetişim modelinin Pazaryeri ilçesinde doğallığı ile beraber uygulandığını ifade ederek, ilçenin Türkiye 'ye örnek olabilecek yönetişim ruhunun yaşandığı, kardeşlik ortamının hissedildiği, birlik ve beraberliğin yaşandığı en güzel yerlerden biri olduğunu belirtti.

Köy Muhtarı Yusuf  Turhem de "12. geleneksel dua ve pilav günü" etkinliğine katılanlara teşekkür etti.