Bilecik'te AB Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı

Bilecik'te AB Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı
Bilecik'te AB Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı
BİLECİK (AA) - Bilecik'te, Avrupa Birliğine (AB) Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu toplantısı, Vali Yardımcısı Ekrem Ballı başkanlığında...

BİLECİK (AA) - Bilecik'te, Avrupa Birliğine (AB) Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu toplantısı, Vali Yardımcısı Ekrem Ballı başkanlığında yapıldı.

Ballı, İl Genel Meclisi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, kurulun, Türkiye'nin AB'ye katılım sürecinde gerçekleştirilen yasal ve idari reformların hayata geçirilmesi, kamuoyu nezdinde AB'ye üyelik sürecin daha sağlıklı anlaşılabilmesi, AB mali kaynaklarının kamu kurumları, sivil toplum örgütleri, özel kuruluşlar ve kişiler tarafından verimli kullanılmasının desteklenmesi ve izlenebilmesi amacıyla illerde oluşturulduğunu bildirdi.

Başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının ve diğer ilgili kurumların AB fon kaynaklarından azami ölçüde faydalanmaya yönelik projeler üretmesi gerektiğini ifade eden Ballı, Türkiye'nin AB'ye adaylık süreci ve kamuoyunun AB üyeliğine destek algısı ile ilgili bilgiler verdi.

İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Gürbüz Yavuz de proje karşılığı mali destek sağlayan durum ve programlar ile Bilecik'in proje karşılığı mali destek programlarından faydalanma durumu konulu sunum gerçekleştirdi.

Toplantıya, kaymakamlar ve daire müdürleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.