Bilecik'te aikido eğitimi

Bilecik'te aikido eğitimi
Bilecik'te aikido eğitimi
BİLECİK (AA) - Aikido ve Budo Federasyonunca Bilecik'te düzenlenen etkinlikte aikidocu Nebi Vural tarafından katılımcılara eğitim veriliyor.Atatürk...

BİLECİK (AA) - Aikido ve Budo Federasyonunca Bilecik'te düzenlenen etkinlikte aikidocu Nebi Vural tarafından katılımcılara  eğitim  veriliyor.

Atatürk Spor Salonu'nda 2 gün sürecek eğitimlere,  Türkiye 'nin değişik kentlerinden yaklaşık 200 kişi katılıyor. Avrasya Aikido Organizasyonu'nun kurucusu, Aikido ve Budo Federasyonu Teknik Direktörü Nebi Vural, katılımcılara denge, koordinasyon, akıcılık, kılıç, bıçak ve uzun sopa kullanım tekniklerini öğretiyor.

Vural, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aikidonun bir disiplin sanatı olduğunu söyledi.

Tekniklere göre çalıştıklarını ifade eden Vural, "Aikido, savunma sanatlarının içine giriyor ve aynı zamanda geliştirme, fiziksel ve beyinsel yönü de var. Disiplin sanatı aikido, judonun ve karatenin kardeşi. Bilecik'te fazla tanınmış değil ama tanıtılması, sevdirilmesi ve öğretilmesi için buradayız" dedi.

Aikido ve Budo Federasyonu Bilecik İl Temsilcisi Mehmet Başaran da aikido sporunu Bilecik'te yaygınlaştırmaya çalıştıklarını söyledi.

Başaran, 20'ye yakın öğrencilerinin bulunduğunu dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Türkiye

  ,

  Bilecik

  ,

  spor

  ,

  eğitim