Bilecik'te "Aile Haftası" kutlamaları

Bilecik'te "Aile Haftası" kutlamaları
Bilecik'te "Aile Haftası" kutlamaları
BİLECİK (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından "Aile Haftası" nedeniyle program düzenlendi.Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü...

BİLECİK (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından "Aile Haftası" nedeniyle program düzenlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammed Akgül, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda, insanların cemiyet halinde yaşamak mecburiyetinde olduklarını ve cemiyetin en küçük biriminin de aile olduğunu söyledi.

Ailenin, toplumun temel taşı, insanların doğup büyüdüğü, yetişip geliştiği ve terbiye gördüğü topluluk olduğunu ifade eden Akgül, şöyle konuştu:

"Topluluğun küçük, büyük fertlerinin olgunlaştığı, bir hayat okuludur. Aile içerisinde her fert birbirinin bilgi ve tecrübesinden faydalanır. Bu faydalanma bir ömür boyu devam eder. İnsanlık aile ile başlar. Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'de bildirildiği gibi, aile, bir erkek ile bir kadından ibarettir. Bugün yeryüzünde rastladığımız farklı renklere, kültürlere, milletlere ve gruplara rağmen, insanlar temelde bir tek ailenin çocuklarıdır. İlmin kesin olarak ortaya koyabildiği husus, farklı ırklara, renklere, kan gruplarına ve iskelet yapılarına rağmen bütün insanların bir ana-babadan çoğaldıklarıdır. Aile içinde kadın ve erkeğin birbirlerini anlayıp hoşgörü sahibi olmaları, aile saadeti için şarttır. Aile kökleri toprakta olan bir çınardır. Bu çınarı yeşertmek ve onun köklerinden beslenme bizim elimizdedir."

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, daire müdürleri ile vatandaşların katıldığı program, psikolog Nermin Kübra Avcı'nın "Aile olabilmek" ve psikolog Özge Tokgöz'ün "Bana aileni anlat" sunumları ile Bilecik'te evlilikte 40 yılını aşmış çiftlere plaket ve çiçeklerin verilmesi ve "Sıla" müzik grubunun şiir dinletisiyle sona erdi.