Bilecik'te amatör spor kulüplerine yardım

Bilecik'te amatör spor kulüplerine yardım
Bilecik'te amatör spor kulüplerine yardım
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi, kentte faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine maddi destekte bulundu.Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi, kentte faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine maddi destekte bulundu.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'ndeki törende yaptığı konuşmada, sadece futbol alanında değil sporun her alanında kentten şampiyon çıkarmayı ve geleceğe yönelik olarak hedefleri ortaya koymayı arzu ettiklerini söyledi.

Göreve geldikleri ilk günden gençleri geleceğe hazırlama çabası içerisinde olduklarını anlatan Yağcı, "2-3 yıl Bilecikspor'u ligde tutma noktasında büyük gayret sarf ettik ancak şehrimizin o günkü potansiyeli takımımızı ligde tutmaya yetmedi. Amatör spor ve sporcuyu teşvik etmemiz lazım. Hedefe gitmek için hep birlikte gerçekleştirmeliyiz. Sporda kazanmak da kaybetmek de vardır" dedi.

Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun da Yağcı'ya yaptığı desteklerden dolayı teşekkür ederek, kenti sporda iyi yerlere getireceklerini bildirdi.

Konuşmaların ardından kentte faaliyet gösteren Bilecikspor, Ertuğrulspor, Edebalispor ve Esnafspor kulüplerine yardım çekleri verildi.