Bilecik'te anıt ve heykel çalışmaları

Bilecik'te anıt ve heykel çalışmaları
Bilecik'te anıt ve heykel çalışmaları
- Bilecik Belediye Başkanı Yağcı: "Anıtta yer alan ay yıldızlı bayrağımız ile güzel ülkemiz için kötü emeller taşıyan şer odaklarına en anlamlı karşılığı vermiş olacağız"

BİLECİK (AA) - Belediye Başkanı Selim Yağcı, belediye tarafından kentin belirli noktalarında gerçekleştirilen anıt ve heykel çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Yağcı, yaptığı açıklamada, ülkenin birlik ve birliğine ihtiyaç duyduğu  dönemde kent içerisinde Türk bayrağının vücut bulduğu anıt çalışması gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bilecik'i misyonuna ve tarihten aldığı enerjiye uygun şehir mobilyaları ile imar ve ihya etmeye devam ettiklerini  kaydeden Yağcı, şunları kaydetti:

"Günümüzde ülkelerle birlikte şehirlerin de yarıştığı bir dönemdeyiz. Bununla birlikte şehirlerin kendisine ait simgelerle tanındığını da unutmamalıyız. Belediye olarak bu anlamda güzel bir çalışmaya daha imza attığımız için son derece mutluyuz. Belediye tarafından, İl Özel İdaresi kavşağına 'Parlayan ay yıldız' temalı bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Şu ana kadar şehrimizin birçok noktasında tarihimiz ve kültürümüze uygun anıt ve heykel çalışmaları gerçekleştirdik. Şehrimize kazandırdığımız son çalışma ise 'Parlayan ay yıldız' temalı olup, 5 metrelik yüksekliğiyle bulunduğu ortama ışık ve aydınlık verecek bir çalışma. Çalışmada ayrıca en üst kısımda gece güzel bir görüntü verecek olan ay yıldızlı bayrağımız olacak.

Anıtın alt bölümlerinde ise iki parçadan oluşan ve ışık ledlerle şelale görüntüsü yer alacak. Bu çalışmayı bütün olarak ele aldığımızda, özellikle son günlerde ülkemiz üzerinde oynanan kötü oyunlar ile gelen şehit haberlerine bir direnç olacağını düşünüyoruz. Bu anıtta yer alan ay yıldızlı bayrağımız ile güzel ülkemiz için kötü emeller taşıyan şer odaklarına en anlamlı karşılığı vermiş olacağız. Yani Türk bayrağımız, ay ve yıldızıyla daima yükseklerde olacak ve parlayacaktır." 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  şehit

  ,

  Belediye

  ,

  Gece

  ,

  kent

  ,

  derece

  ,

  Birlik