Bilecik'te asayiş

Bilecik'te asayiş
Bilecik'te asayiş
- Haklarında çeşitli suçlardan arama kararı bulunan 40 kişi yakalandı

BİLECİK (AA) - Bilecik Emniyet Müdürlüğü tarafından kentte düzenlenen asayiş uygulamasında haklarında çeşitli suçlardan arama kararı bulunan 40 kişinin yakalandığı bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında kent ve ilçelerde ayrı operasyonda 1,66 gram esrar, 1,48 gram bonzai, 12 adet sentetik uyuşturucu, 8 paket bonzai, 7 kök hint keneviri, 3 bin 242 paket kaçak sigara, 2 adet tabanca, 3 adet sahte nüfus cüzdanı ve 4 adet sahte banka kartı ele geçirildiği ve 5 kişinin yakalandığı bildirildi.

Açıklamada, Asayiş Şubesi ekipleri tarafından merkezde evden hırsızlık olayına karışan şüphelinin kimliğinin belirlendiği, Bozüyük ilçesinde de 4 ayrı evden hırsızlık olayının aydınlatıldığı ve 5 şüphelinin yakalama çalışmaları devam ediyor.

Bozüyük ilçesinde adamını zorla alıkoyduğu ve darbettiği öne sürülen 4 kişiden 3'ü tutuklandı. Valilik binasında telefon hırsızlığı olayına karışan kişi yakalanarak, tutuklandı. Bozüyük ilçesinde dolandırıcılık olayını gerçekleştiren 3 yabancı uyruklu şahıs yakalanırken, suçlarda kullanılan 3 tabanca, havalı tabanca, 6 adet hava topu, bin adet 100 dolar banknot ebadında hazırlanmış kağıt, muşta ve bıçak ele geçirildiği kaydedildi.  

Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce, 5 içkili restoran, 17 kıraathane, 5 internet kafe, 9 kafe, 4 oyun salonu, Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 3 kıraathane, internet kafe ve içkili yer, Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ise 3 internet kafe, 13 kahvehane, oyun salonu, 3 içkili iş yeri ve 2 tekel bayi, Gölpazarı Polis Merkez Amirliği'nce 6 kıraathane, 3 internet kafe ve içkili iş yeri, Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce 26 kıraathane, 2 internet kafe, iki içkili ve hamam, Pazaryeri İlçe Emniyet Amirliği'nce 8 kıraathane, internet kafe, oyun salonu, 2 tekel bayi ve hamam, Yenipazar İlçe Emniyet Amirliği'nce 5 kahvehane, iki içkili iş yeri ve iki tekel bayi ile İnhisar İlçe Emniyet Amirliği'nce 4 kıraathane, 2 içkili restoran, internet kafe ve 2 tekel bayinin denetlendiği, 1 iş yerine açılış-kapanış saatlerine riayet etmediğinden ve 2 büfeye işlem uygulandığı bildirildi.

Söz konusu denetimlerde, "emre aykırı davranıştan, sarhoşluk, gürültü ve tütün mamulleri tüketilmesi" suçlarından 26 kişiye 2 bin 708 lira para cezası uygulandı.

Trafik denetimlerinde ise alkollü araç kullanan 26, hız ihlali yapan 4 bin 507, emniyet kemeri takmayan 37, kırmızı ışık ihlali yapan 18, kasksız motosiklet kullanan 26, park yasağı bulunan alanlara aracını park eden 70, aracının muayenesini yaptırmayan 291, taşıma sınırı üzerinde yolcu taşıyan 13, taşıma sınırı üzerinde yük taşıyan 12 araç ve sigortası yaptırmayan 45, diğer trafik kurallarını ihlal eden 679 sürücüye ceza kesildi.