Bilecik'te asayiş

Bilecik'te asayiş
Bilecik'te asayiş
- Haklarında çeşitli suçlardan arama kararı bulunan 38 kişi yakalandı

BİLECİK (AA) - Bilecik Emniyet Müdürlüğü tarafından kentte düzenlenen asayiş uygulamasında haklarında çeşitli suçlardan arama kararı bulunan 38 kişinin yakalandığı bildirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında kent ve ilçelerde ayrı operasyonda 16,44 gram bonzai, 2 adet ectasy, 1 gram esrar, 1 adet uyuşturucu hap, 16,14 gram sentetik Kannabinoid madde ele geçirildiği ve 5 kişinin yakalandığı bildirildi.

Açıklamada, Asayiş Şubesi ekipleri tarafından merkezde bir inşaattan inşaat malzemesi çaldığı iddia edilen şüpheli yakalanırken, diğer şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ediyor. Alışveriş Merkezinden tırnakçılık suretiyle 520 lira çalınmasıyla ilgili kamera kayıtları ve görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda ikisi yabancı uyruklu, üç şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor. Cumhuriyet Mahallesi'nde park halindeki otomobilden hırsızlık olayı ile ilgili yapılan araştırmada şüpheli yabancı uyruklu M.H.O.K, yakalanarak, adliyeye sevk edildiği, suçlarda kullanılan av tüfeği, av bıçağı, 3 bıçak ve  kurusıkı tabanca ele geçirildiği kaydedildi.

Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce, 5 içkili restoran, 18 kıraathane, 4 internet kafe, 9 kafe, 5 oyun salonu, Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 15 kıraathane, 5 internet kafe ve 5 oyun salonu, Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ise 4 internet kafe, 17 kahvehane, oyun salonu, 3 içkili iş yeri ve 3 tekel bayi, Gölpazarı Polis Merkez Amirliği'nce 5 kıraathane, internet kafe, içkili işyeri, Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce 7 kıraathane, 3 internet kafe, 20 çay bahçesi ve hamam, Pazaryeri İlçe Emniyet Amirliği'nce 8 kıraathane, internet kafe, oyun salonu, 2 tekel bayi ve hamam, Yenipazar İlçe Emniyet Amirliği'nce 5 kahvehane, iki içkili iş yeri ve iki tekel bayi ile İnhisar İlçe Emniyet Amirliği'nce 4 kıraathane, iki içkili, internet kafe ve kafe denetlendiği bildirildi.

Söz konusu denetimlerde, "emre aykırı davranış, sarhoşluk ve tütün mamulleri tüketilmesi" suçlarından 8 kişiye bin 146 lira para cezası uygulandı.

Trafik denetimlerinde ise alkollü araç kullanan 15, hız ihlali yapan 5 bin 64, emniyet kemeri takmayan 24, kırmızı ışık ihlali yapan 11, kasksız motosiklet kullanan 28, park yasağı bulunan alanlara aracını park eden 129, aracının muayenesini yaptırmayan 286, taşıma sınırı üzerinde yolcu taşıyan 4, taşıma sınırı üzerinde yük taşıyan 9 araç ve sigortası yaptırmayan 49, diğer trafik kurallarını ihlal eden 474 sürücüye ceza kesildi.