Bilecik'te "atık yağ ve atık pil toplama" projesi

Bilecik'te "atık yağ ve atık pil toplama" projesi
Bilecik'te "atık yağ ve atık pil toplama" projesi
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "atık pil ve atık yağ toplama" projesi eğitimlerinin başladığı bildirildi.Belediyeden...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen "atık pil ve atık yağ toplama" projesi eğitimlerinin başladığı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, entegre katı atık yönetim tesisi ve atık su arıtma tesisleri projelerinin kente kazandırarak, çevreci belediyecilik anlamında adımlar atan belediyenin, atık yağ ve atık pillerin doğaya ve ekonomiye zarar vermeden belirli noktalarda toplanması amacıyla eğitimlerine başladığı kaydedildi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen eğitimlerin, mahalle konaklarında mahalle sakinlerine verildiği belirtilen açıklamada, Şeyh Edebali Üniversitesi Kimya ve Süreç Mühendisliği bölümü öğrencilerinin sunumuyla gerçekleştirilen eğitimlerin ilk etabında, Mahalle Konakları'ndaki ev hanımlarına, atık yağ ve atık pillerin toplanması konularında bilgi verilmiştir. Proje kapsamında, Mahalle Konakları ve Muhtarlıklarında bitkisel atık yağ ve atık pil toplama noktaları oluşturulmuştur" ifadesinde bulunuldu.


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Proje

  ,

  Kimya

  ,

  yönetim

  ,

  Bitkisel