Bilecik'te "Atıklar dönüşüyor çevremiz korunuyor" projesi

Bilecik'te "Atıklar dönüşüyor çevremiz korunuyor" projesi
Bilecik'te "Atıklar dönüşüyor çevremiz korunuyor" projesi
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi tarafından "Atıklar dönüşüyor çevremiz korunuyor" projesi kapsamında atık pil, atık yağ ve atık ambalajları toplama...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediyesi tarafından "Atıklar dönüşüyor çevremiz korunuyor" projesi kapsamında atık pil, atık yağ ve atık ambalajları toplama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, 2014 yılında 274 kilogram atık pil, 11 ton atık bitkisel yağ, 82 ton tıbbi atık, 580 ton kağıt-karton, 153 ton plastik , 13 ton metal ve 2 ton cam atığının geri dönüşüme kazandırıldığı kaydedildi.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, yaptığı açıklamada, çevreci belediyecilik anlamında çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bu anlamda üzerlerine düşen görevi yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.

Çevrenin korunması dünya insanının en temel vazifesi olması gerektiğini vurgulalan Yağcı, "Hayatımızı sürdürmemiz için temel enerji kaynaklarına ihtiyacımız olduğu gibi aynı şekilde temiz bir çevreye ihtiyacımız var. Ekiplerimiz bu anlamda toplanması gereken atık ambalaj, atık pil ve atık yağları lisanslı firmalar aracılığıyla toplanıyor" ifadesinde bulundu. 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Bilecik

  ,

  Belediye

  ,

  plastik

  ,

  Enerji

  ,

  Bitkisel