Bilecik'te bayramlaşma

Bilecik'te bayramlaşma
Bilecik'te bayramlaşma
- Bilecik'te Ramazan Bayramı nedeniyle Belediye Kültür Sitesi'nde bir araya gelen protokol üyeleri ile vatandaşlar bayramlaştı

BİLECİK (AA) - Ramazan Bayramı nedeniyle Belediye Kültür Sitesi'nde bir araya gelen protokol üyeleri ile vatandaşlar bayramlaştı.

Bayramlaşma törenine, Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, eski milletvekilleri Fahrettin Poyraz, Tayfur Ün, Mehmet Seven ve Recep Kaya, Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdür Vekili Zafer Erdoğan, 9. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Albay Mehmet Yiğit, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bayramlaşma programında konuşan Vali Nayir, bayramlarda insanların bir araya gelerek birlik ve beraberliklerini geliştirdiklerini anımsatarak, nice bayramlara sağlık ve sıhhat, birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte erişme dileğinde bulundu ve bayramlaşmaya katılanlara teşekkür etti. 

Sevgi Evlerinde kalan çocukların bayramını kutladıktan sonra eşi Münevver Nayir ve beraberindekilerle birlikte Huzurevi sakinleriyle bir araya gelerek, bayramlarını kutlayan Vali Nayir, önceki gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Huzurevi sakinlerinden Erkan Korman için başsağlığında bulundu.

Vali Nayir Huzurevindekilerle sohbetinde sevgi evlerinde kalan çocukları ziyaretlerinde onlara anne-baba olmaya çalıştıklarını ifade ederek, "Sizlere de birer evlat olmaya çalışıyoruz. Sizlerin kaybı bizlerin de kaybı. Hayatını kaybeden Erkan amcamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Geride kalan bütün büyüklerimize Allah sağlık ve sıhhat versin. Hep birlikte daha nice bayramlara kavuşmayı diliyorum" dedi. 

Daha sonra 1991 yılında Hakkari Çukurca ilçesinde şehit olan Necdet Ayhan'ın merkez Alpagut Köyünde yaşayan anne ve babasını ziyaret ederek, bayramlarını kutlayan Vali Nayir ve eşi Münevver Nayir, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır ve eşi Aynur Sır ile Aile Sosyal Politikalar Müdürü Muhammed Akgül ve Valilik Özel Kalem Müdürü Filiz Sağır ile birlikte Ayhan ailesiyle bir süre sohbet etti.

Buradan Bozüyük ilçesinde Saffet Şeker Çocuk Destek Merkezinde kalan çocukları ziyaret eden Vali Nayir ve beraberindekiler, çocukların bayramlarını kutladı.