Bilecik'te "Belediye halk ekmeği"

Bilecik'te "Belediye halk ekmeği"
Bilecik'te "Belediye halk ekmeği"
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, "Belediye halk ekmeği olarak piyasaya sunacağımız ekmeğin fiyatı 50 kuruş, pidemiz ise 1 lira...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, "Belediye halk ekmeği olarak piyasaya sunacağımız ekmeğin fiyatı 50 kuruş, pidemiz ise 1 lira olacak" dedi.

Yağcı, makamında düzenlediği basın toplantısında, belediyecilik hizmetleri noktasında kenti fiziki anlamda bir standarda getirdiklerini ancak çalışmalarının bitmediğini ve bitmeyeceğini, çalışmalarının devam edeceğini belirterek, sosyal belediyecilikte gelir durumu düşük kesimlere yaptığı faaliyetlerin son derece önemli olduğunu söyledi.

Ramazan ayında yardımlaşma, birlik ve beraberliğin ön plana çıktığını ifade eden Yağcı, şunları kaydetti:

"Gelenek haline getirdiğimiz iftar programlarında 700 kişiye iftar veriyoruz, bu yıl farklı olarak sahur programlarımızı da başlattık. Sosyal yardımlarda artık torba paket götürmek yerine yardım kartı çıkartarak ihtiyaç sahipleri yardım kartlarıyla kendilerine tevdi ederek, istedikleri o kartların ilgili marketine alışveriş merkezine giderek kendilerine istediklerini alma fırsatı tanıdık. Hem kamu kuruluşu hem de sosyal devlet anlayışının bir uzantısı olarak AK Parti belediyeciliğimizle ekmeği daha ucuz şartlarda almak isteyen hemşerilerimize ilişkin olarak bir alternatif sunalım istedik. Belediye halk ekmeği olarak piyasaya sunacağımız ekmeğin fiyatı 50 kuruş, pidemiz ise 1 lira olacak. Yarından itibaren satışa başlayacağız."