Bilecik'te "Benimde sıram var" projesi

Bilecik'te "Benimde sıram var" projesi
Bilecik'te "Benimde sıram var" projesi
- Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde il genelindeki okulların sınıflarının yenilenerek öğrencilerin modern şartlarda öğretim faaliyetlerini sürdürmeleri amacıyla "Benimde sıram var" projesi protokolü imzalandı

BİLECİK (AA) - Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde il genelindeki okulların sınıflarının yenilenerek öğrencilerin modern şartlarda öğretim faaliyetlerini sürdürmeleri amacıyla "Benimde sıram var" projesi protokolü imzalandı.

Bilecik TSO Başkanı Fevzi Uzun, odada düzenlenen imza töreninde, eğitimin insanın yaşam kalitesini yükselten, ülkenin refah, istikrar ve rekabet gücüne katkıda bulunan, maddi, manevi ve kültürel değerlerini geliştirerek koruyan, gelecek nesillere aktaran olmazsa olmaz vazgeçilmez, ertelenmez bir süreç olduğunu söyledi.

Okul öncesinden başlayarak eğitimin her basamağında bütün öğrencilerin mesleki bilgi ve becerilerini arttırarak kendilerine güvenmelerini sağlama gayreti içerisinde olunması gerektiğinin belirten Uzun, değişen, gelişen ihtiyaçlar cevap verebilecek, beceriler kazanan, mevcut teknolojiyi en iyi şekilde kullanan ve yeni teknolojiler üretebilme düşünce yapısına sahip, sürekli gelişime, değişime açık, girişimci ve üretken bireyler olarak yetiştirmek için gayret gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak da geleceğe ve gençliğe yapılan yatırımın en iyi yatırım olduğunu vurgulayarak, yardımsever vatandaşları ve işverenleri, isimlerinin yapılan bu okul ve kurumlara verilmesi suretiyle, eğitime yüzde yüz destek olmaya davet etti.

Konuşmaların ardından Destek Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Barış Kalın, Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Hülya Esel, Başkan Yardımcıları Mualla Yelken ve Nedime Filiz Eğilmez, Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Fatih Öztürk ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğretim üyesi ve Bilecik TSO akademik danışmanı Doç. Dr. Ali Acılar'ın katılımıyla "Benimde sıram var" projesinin protokolü imzalandı.