Bilecik'te "Bir kap su ve yemek ile onlara hayat verelim" projesi

Bilecik'te "Bir kap su ve yemek ile onlara hayat verelim" projesi
Bilecik'te "Bir kap su ve yemek ile onlara hayat verelim" projesi
BİLECİK (AA) - Bilecik'te "Bir kap su ve yemek ile onlara hayat verelim" projesi kapsamında sahipli ve sokak hayvanlarına yönelik çalışmaların devam...

BİLECİK (AA) - Bilecik'te "Bir kap su ve yemek ile onlara hayat verelim" projesi kapsamında sahipli ve sokak hayvanlarına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, yaz mevsiminin olumsuz koşullarına karşı, hayvanların aç ve susuz bırakılmamasına özen gösterilmesi gerektiği belirtilerek, havaların mevsim normallerin üzerindeki sıcaklıklarda karşılaştıkları zorluklar hatırlatıldı.

"Bir kap su ve yemek ile onlara hayat verelim" projesiyle sokak hayvanlarının korunması gerektiği belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Can dostlarımız olan hayvanlarımız, yaz mevsiminin getirdiği aşırı sıcaklara karşı karşıya kalmaktadır. Önceki yıllarda kentin birçok noktasında kurulan ve büyük işlevler gören, sokak hayvanları besleme noktalarında kuşlar ve sokak hayvanları için yem ve su bırakma faaliyeti, devam etmektedir. Buna karşılık hayvanların açlık ve susuzluk çekmemeleri için vatandaşlarımızın da bu anlamda üzerine düşen görevi yerine getirmesi çok önemlidir. Her vatandaşımızın evinin bir köşesinde, penceresinin bir bölümünde çevreye rahatsızlık vermeyecek şekilde su ve yemek bulundurması, hayvanlar için hayati öneme sahiptir. Vatandaşlarımızın gerekli duyarlılığı göstererek, hayvanlarımızın bu yöndeki ihtiyacını hassasiyetle takip etmeleri sokak hayvanlarının yaşamları için son derece önem arz etmektedir. "