Bilecik'te "bitki koruma ürünlerinin önerilmesi" toplantısı

Bilecik'te "bitki koruma ürünlerinin önerilmesi" toplantısı
Bilecik'te "bitki koruma ürünlerinin önerilmesi" toplantısı
BİLECİK (AA) - Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından "Bitki koruma ürünlerinin önerilmesi, uygulanması ve kayıt  işlemleri"...

BİLECİK (AA) - Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından "Bitki koruma ürünlerinin önerilmesi, uygulanması ve kayıt  işlemleri" hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Müdürlük Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıda, yürürlüğe giren yönetmeliğin sadece Bilecik'te faaliyet gösteren bitki koruma ürünü bayilerin veya üreticilerin denetlenmesi olarak algılanmaması gerektiğini söyledi.

Tarladan sofraya güvenilir gıda arzının ilk adımı olarak düşünülmesi ve değerlendirilmesi gerektiğini belirten Yıldız, "İlimiz genelinde yeni mevzuat hükümlerini büyük bir hassasiyet ile ele alacağız. Dolayısıyla sektörde hizmet veren tüm paydaşlarımızın, üreticilerimizin ve meslektaşlarımızın konuya azami hassasiyet göstermelidir. Sürdürülebilir bir tarımsal üretim, sağlıklı bireyler için üzerimize düşeni hep beraber yapacağız" dedi.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Güven Sönmez ve ziraat mühendisi Aylin Işık, yönetmelik hükümleri ile ilgili sunum yaptı. 


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  gıda

  ,

  koruma

  ,

  hizmet

  ,

  Bitkisel

  ,

  kayıt