Bilecik'te "Çocuk gelişimi ve eğitim atölyesi" açıldı

Bilecik'te "Çocuk gelişimi ve eğitim atölyesi" açıldı
Bilecik'te "Çocuk gelişimi ve eğitim atölyesi" açıldı
- Bilecik Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde "Çocuk gelişimi ve eğitimi atölyesi" düzenlenen törenle açıldı

BİLECİK (AA) - Bilecik Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde " Çocuk gelişimi ve eğitimi atölyesi" düzenlenen törenle açıldı.

Bilecik Mermer ve Granit Sanayiciler Derneği tarafından yaptırılan atölyede, Bilecik Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, çocuk gelişimi eğitimi bölümündeki öğrenciler, uygulamalı eğitim verilecek.

Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Hayme Ana'nın torunu Osman Gazi'yi yetiştirdiği gibi burada da yetişen öğrencilerin Osman Gazi gibi evlatlar yetiştireceklerini ifade ederek, "Biz devlet olarak elimizden geleni yapıyoruz ama her zaman sivil toplum kuruluşlarını, iş adamlarına, iş dünyasına böyle katkılarından dolayı da çok memnun oluyoruz. İnşallah burada yetişen çocuklar istikbalimizi kurtaracaklar" dedi.

Belediye Başkanı Selim Yağcı da atölyelerde yetişen bir öğretmenin binlerce öğrenciyi yetiştireceğini ve geleceğe kazandıracağını belirtti.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak'ın da katıldığı törende Vali Yardoımcısı Güney, Dernek Genel Sekreteri Kenan Şenşar'a plaket verdi.