Bilecik'te "Çocuklar Üşümesin" kampanyası

Bilecik'te "Çocuklar Üşümesin" kampanyası
Bilecik'te "Çocuklar Üşümesin" kampanyası
- Anaokulu öğrencileri ve veliler tarafından yardıma muhtaç 6-13 yaş çocukların kışlık giyeceklerinin karşılanması amacıyla kampanya başlattı

BİLECİK (AA) - Bilecik Anaokulu tarafından yardıma muhtaç 6-13 yaş çocuklar için "Çocuklar Üşümesin" kampanyası başlatıldı.

Bilecik Anaokulu Müdürü Müge Üstünbaş, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ve velilerin katılımıyla başlatılan kampanyanın gönüllülük esasıyla yardıma ihtiyacı olan çocukların tespit edilmesi ve söz konusu çocuklara yardımcı olunmasının amaçlandığını ifade etti. Üstünbaş, kampanyara velilerinin kendilerini yalnız bırakmadıklarını kaydetti.

Kampanyanın fikir sahibi anasınıfı öğretmeni Ayşe Oksak da öğrencilerde yardımlaşma duygusunun artmasını sağlamak amacıyla projenin gerçekleştirildiğini  dile getirerek, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile irtibat kurarak, maddi durumu elverişsiz olan bir köy okulunu tespit ettiklerini söyledi.

Yardıma muhtaç öğrencilerin okula üşümeden gitmelerini sağlamak istediklerini söyleyen Oksak, "Velilerin kendi ördükleri bere ve atkının yanı sıra kullanılabilecek kabanları toplamaya başladık. Öğrencileri de işin içine dahil ederek, yardımlaşma duygusunu yaşamalarını istedik. Yardımlaşma duygusunun pekişmesini sadece sözel olarak değil, yaşayarak, görerek ve yaparak kazanmasını sağladık" dedi.

Oksak, kampanyada hazırlanan giyeceklerin kısa süre içerisinde Nevşehir Boğaz Köyü İlkokuluna teslim edileceğini ve kampanyanın devam edeceğini sözlerine ekledi.