Bilecik'te ekmeğe zam yapılması

Bilecik'te ekmeğe zam yapılması
Bilecik'te ekmeğe zam yapılması
BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, belediye olarak, ekmek zammına itiraz ettiklerini bildirdi.Yağcı, gazetecilere yaptığı...

BİLECİK (AA) - Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, belediye olarak, ekmek zammına itiraz ettiklerini bildirdi.

Yağcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediye ekmek satış noktasında ekmeği 50 kuruştan vermeye devam edeceklerini ve gerekirse satış noktalarını çoğaltabileceklerini söyledi.

Ekmek fiyatının Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde kurulan komisyon tarafından belirlendiğini bildiren Yağcı, şunları kaydetti:

"Bu anlamda komisyon, ekmeğin fiyatı noktasında bir değerlendirme yapmışlar. Kendileri daha önce bize geldiklerinde, biliyorsunuz ticaret karlılık için yapılır. Ancak bizim düşüncemiz şudur. Biz esnafımızın yanında olduğumuz gibi vatandaşımızın da yanındayız. Fakat şu anın zam zamanı olmadığını, onların belirlemiş olduğu zam oranının da mümkün olmayacağını kendilerine aktardık. Hatta maliyetlerin bu anlamda uygun olduğu için belediye olarak, bizler 50 kuruşa ekmek satabildiğimizi söyledik. Ama kendileri böyle bir karar almışlar. Belediye olarak, bu zamanda, bir zammı halkımız adına bizim kabul etmemiz söz konusu değil. Buna ilişkin gerekli talimatları da verdik ve itirazımızı yapıyoruz. Böylece TSO, Bilecik Valiliği, Bilecik Belediyesi ve Esnaf Sanatkarlar Odası'ndan yetkililerin katılacağı komisyonda bu konu görüşülecek ve ekmeğin fiyatı belirlenecek."


  ETİKETLER:

  Bilecik

  ,

  zam

  ,

  Belediye

  ,

  sanayi

  ,

  ekmek

  ,

  esnaf