Bilecik'te "Endüstriye dayalı mesleki eğitim merkezi" projesi

Bilecik'te "Endüstriye dayalı mesleki eğitim merkezi" projesi
Bilecik'te "Endüstriye dayalı mesleki eğitim merkezi" projesi
BİLECİK (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) işbirliğinde gelişim mali destek programı...

BİLECİK (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) işbirliğinde gelişim mali destek programı kapsamında "Endüstriye dayalı mesleki eğitim merkezi" projesinin tamamlandığı bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, proje yürütücüsü Doç. Dr. Çağlayan Açıkgöz ve proje ekibinde görevli öğretim görevlilerinin yer aldığı projenin, belirtilen süre içersinde almış oldukları sorumluluğu başarılı bir şekilde yerine getirdikleri belirtildi.

Birçok alanda endüstriye yönelik mesleki eğitim kurslarının düzenlendiği belirtilen açıklamada, "Üniversitemiz bünyesinde eğitim alan teknik program öğrencilerinin ve bölgedeki sanayi kuruluşlarında çalışan teknik elemanların gelişen teknoloji ile entegrasyonunun sağlanması, son teknoloji ürünü eğitim setleri ile donatılmış merkezimizde sertifikalı ve mesleki eğitim kursları düzenleyerek, nitelikli teknik eleman yetiştirmek ve merkezimizin sürdürülebilirliğini sağlamak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Eylülden itibaren hidrolik, pnömatik, PLC, mekatronik ve robotik gibi otomasyon alanlarında endüstriye yönelik yeni dönem mesleki eğitim kursları açılacaktır" ifadesinde bulunuldu.