Bilecik'te fidan dikimi

Bilecik'te fidan dikimi
Bilecik'te fidan dikimi
- Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ve Sevgi Evleri öğrencileri işbirliğinde fidan dikimi etkinliği düzenlendi

BİLECİK (AA) - Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ve Sevgi Evleri öğrencileri işbirliğinde fidan dikimi etkinliği düzenlendi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Doran, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri uygulama alanında Sevgi Evleri öğrencileri ile gerçekleştirdikleri fidan dikiminde, 45 adet süs eriği, 60 defne ve 60 çam fıstığı fidanı toprakla buluşturduklarını söyledi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Tarla Bitkileri Bölüm Başkanı ve Dekan Yardımcısı Selcen Darçın da " Sosyal sorumluluk ve gönüllülük'' dersi kapsamında öğrencilerle beraber etkinliği düzenlendiklerini belirterek, "Sevgi Evlerindeki çocuklarımızla beraber fidan dikimi etkinliği yaparak, hem burayı tanıtma, hem doğayı sevdirme, hem de ileride belki bizimle beraber çalışma imkanı sağlama açısından bu etkinliği düzenledik. İŞ-KUR'a başvurmayı düşünüyoruz. Bu açıdan, kardeşlerimiz bizimle beraber hem para alıp, hem çalışsınlar, hem de ileri de belki üniversitede ziraatı seçip, bu konuda ilerlemelerini sağlamamız mümkün olur" dedi.