Bilecik'te "Global Girişimcilik Haftası" etkinliği

Bilecik'te "Global Girişimcilik Haftası" etkinliği
Bilecik'te "Global Girişimcilik Haftası" etkinliği
BİLECİK (AA) - Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından "Global Girişimcilik Haftası" etkinliği düzenlendi.TSO...

BİLECİK (AA) - Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından "Global Girişimcilik Haftası" etkinliği düzenlendi.

TSO Konferans Salonu'ndaki etkinliğe, Bilecik İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hülya Esel ve yönetim kurulu üyeleri, Eskişehir İl Kadın Girişimciler Başkanı Hüsniye Tali ile Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencileri katıldı.

Esel, Türkiye'de insanların daha çok para kazanması ve refah düzeyinin artması için tek yolunun girişimciliğin artırılması gerektiğini anlatarak, "Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye'yi dünyanın en büyük ekonomisinden birisi yapacaksak bunun için girişimciliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var demektir. Kadınların ve gençlerin yenilikleri keşfetmeleri kariyer seçeneği olarak değerlendirmelerini sağlamalıyız" dedi.

İş kurmanın ve işveren olmanın zor olduğunu bildiren Esel, hanımların hayat amacını, gelecek hayalini ve değerlerini kendilerine sormalarının gerekliliğini vurguladı.