Bilecik'te gönüllü kan bağışçıları ödüllendirildi

Bilecik'te gönüllü kan bağışçıları ödüllendirildi
Bilecik'te gönüllü kan bağışçıları ödüllendirildi
BİLECİK (AA) - Bilecik'te, gönüllü kan bağışçıları altın, gümüş ve bronz madalyayla ödüllendirildi.Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Kent Ormanı'nda...

BİLECİK (AA) - Bilecik'te, gönüllü kan bağışçıları altın , gümüş ve bronz madalyayla ödüllendirildi.

Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Kent Ormanı'nda düzenlenen törende, kan bağışçılarını ve Türk Kızılayı'nı kutlayıp, insana yakışan bazı özelliklerin bulunduğunu söyledi.

Yardımseverlik ve fedakarlık hasletlerinin insana en güzel yakışan hasletler olduğunu ifade eden Vali Nayir, şöyle konuştu:

"Bir kan bağışçısı da bunun en güzel örneği. Hem yardımseverliğin hem de fedakarlığın en güzel örneğini oluşturuyor. Kaynağı, muhatabı ve yararlanıcısı insan olan bir bağışın fedakarlık ve yardımseverlik olarak ölçüsünü takdir etmemek biraz zor. Bu kadar önemli bir faaliyet için burada toplanıp, kan verenleri burada birlikte takdir etmemiz, onların bu yapmış olduğu yardımseverliği ve fedakarlığı bildikçe burada hep birlikte takdir etmemiz, inanın ki bu işin devamına büyük katkı sağlayacaktır."

Türk Kızılayı Eskişehir Kan Bağış Merkezi Müdürü Mustafa Sabri Akaoğlu da 17 bölgede hizmet veren Bölge Kan Merkezi içerisinde Eskişehir, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bilecik bölgesinin de 2 milyon 300 bin nüfusa hizmet verdiğini ve bölgenin kan ihtiyacını karşıladığını belirterek, bölgenin kan bağışı verileri hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından 35 ve üzeri kan bağışında bulunanlar, altın, gümüş ve bronz madalya ile ödüllendirildi.

Törene, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Baro Başkanı Halime Aynur, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, 9. Jandarma Eğitim Komutanı Albay Mehmet Yiğit ve daire müdürleri ile Türk Kızılayı Bilecik Şube Başkanı Selami Çınar da katıldı.