Bilecik'te "Güvenli internet kullanımı" konferansı

Bilecik'te "Güvenli internet kullanımı" konferansı
Bilecik'te "Güvenli internet kullanımı" konferansı
- Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı, Bilecik İnsan Hak ve Değerleri Koruma Derneği ve Bilecik Belediyesi işbirliğinde, "Güvenli internet kullanımı" konferans düzenlendi

BİLECİK (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı, Bilecik İnsan Hak ve Değerleri Koruma Derneği ve Bilecik Belediyesi işbirliğinde, "Güvenli internet kullanımı" konferans düzenlendi.

Belediyesi Çocuk Sineması'ndaki konferansa, Belediye Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk, Bilecik İnsan Hak ve Değerlerini Koruma Derneği Başkanı Hüsnü Geyik, Bilecik Sevgi Anneleri Derneği Başkanı Mine Geyik ve proje uzmanı Mustafa Kan ile vatandaşlar katıldı.

"Geleceğimizi yazalım" projesi kapsamında gerçekleştirilen konferansta, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Şube (KOM) Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri Büro Amirliğinde görevli Ebubekir Lafçı, güvenli internet kullanımı konularında bilgi verdi.

Konferansta, teknolojiye ilgisi olan gençlerin yeni donanım ve yazılım teknolojileri ile tanışmaları, öğrenilen teknolojileri yararlı bir şekilde kullanmaları, yeni bilgiler edinmeleri ve kendilerini geliştirmeleri amacıyla kursa katılan öğrencilere sertifikaları verildi.

Geyik, güvenli internet kullanımının önemine değinerek, projenin gerçekleşmesinde katkısı olanlara teşekkür etti.